XI Spotkania z Historią 2015 – u Księcia Konrada Mazowieckiego

Sierpień 13, 2015 w Bez kategorii

Data: Sobota 5 września 2015 roku
Miejsce: Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, ul. Zamkowa 1 06-400 Ciechanów
Godzina: Rozpoczęcie imprezy o godzinie 13.00 Zakończenie planowane na godzinę 20.00-20.30


 

W programie:
W sobotę 5 września na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbędą się XI Spotkania z historią pod hasłem „U Konrada Mazowieckiego”.  Na zwiedzających czekać będą odtwórcy historyczni ze swoimi kramami.  W programie znajdują się również występy grup teatralnych z Płocka i Zielonej Góry oraz koncerty muzyki średniowiecznej. Uzupełnieniem całego dnia będzie możliwość zwiedzania zamkowych baszt z nową ekspozycją pt: ” Księstwo Mazowieckie 1200-1526. Intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza. Wstęp na całą imprezę oraz zwiedzanie zamku w tym dniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do Ciechanowa.
Tak bawiliśmy się rok temu na Spotkaniach z Historią 2014 – w średniowiecznym zamku.

X Spotkania z historią – w średniowiecznym zamku. Sobota 6 września 2014 roku

Sierpień 26, 2014 w Bez kategorii

Żywa lekcja historii 6 września 2014r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie

wstawka

Pokazy tańca średniowiecznego wraz z warsztatami dla najmłodszych, tor łuczniczy, pokazy walk i uzbrojenia średniowiecznego, warsztaty tkactwa, szycia i zdobienia strojów średniowiecznych, gry i zabawy plebejskie dla całych rodzin, pichcenie średniowiecznych potraw. Te i inne ciekawostki związane z epoką średniowieczną będzie można zobaczyć i poczuć na własnej skórze już 6 września 2014r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie dzięki Muzeum Szlachty Mazowieckiej, które od wielu lat organizuje imprezę o charakterze edukacyjno – historyczno – widowiskowym. Tegoroczne Spotkania z historią odbędą się pod hasłem: „ Na średniowiecznym Zamku”. Obiekt, jakim jest ciechanowska warownia to idealne miejsce do organizacji tego typu przedsięwzięć. Niepowtarzalny klimat, autentyczne mury, stoiska rzemieślników, to wszystko ułatwia przyswajanie wiedzy historycznej. Dla miłośników żywej lekcji historii muzeum przygotowało tego dnia wiele atrakcji m. in. mennicę, warsztaty czerpania papieru, pisania na tabliczkach woskowych, warsztaty zielarstwa wraz z pokazem polskich ziół. Do Zamku będzie prowadził szlak kupiecki z licznymi stoiskami m.in. z ceramiką, książkami, wikliną a także z pysznymi miodami i serami. Jak na średniowiecze przystało nie może zabraknąć uciech dla duszy i ciała. Dlatego też, dla wszystkich przybyłych, znamienitych gości wystąpi Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, który przedstawi widowisko ucieszne „Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza”. W trakcie trwania imprezy będzie można nabyć wyroby rękodzieła artystycznego a także wydawnictwa muzealne i pamiątki związane z ciechanowskim zamkiem. Na zakończenie imprezy, która potrwa zapewne do późnych godzin wieczornych wystąpi Teatr Ognia „ Prometeusz”.

Sobota 6 września 2014 roku w godzinach 13.00-20.00 Dziedziniec zamkowy w Ciechanowie Czytaj całość →

IX Spotkania z historią „ Na dworze Królowej Bony” już na nami…

Październik 18, 2013 w Bez kategorii

Po raz pierwszy odbyły się w 2005r. z inicjatywy pracownika Muzeum pana Dariusza Czerniakowskiego i spotkały się z wielkim uznaniem publiczności. Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie i znajdujące się wokół niego błonia są doskonałym miejscem do realizacji programów historyczno-edukacyjnych. Naturalna sceneria obiektu pozwala łatwiej przyswajać wiedzę i wiadomości dotyczące średniowiecza.

Czytaj całość →

IX Sotkania z Historią „Na dworze królowej Bony”

Sierpień 29, 2013 w Bez kategorii

Zapraszamy, już 7 września 2013 na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
Hasło przewodnie IX Spotkań z historią, odbywających się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi: „ Na dworze Królowej Bony”.
W programie tegorocznej imprezy Czytaj całość →

Spotkania z historią 2012 ” Potop szwedzki – śladami trylogii”

Październik 22, 2012 w Bez kategorii

W sobotę 8 września 2012 r. na  błoniach  przy Zamku Książąt Mazowieckich odbyły się SPOTKANIA Z HISTORIĄ pod tytułem Potop szwedzki – śladami trylogii.

„Spotkania z historią” są kontynuacją  „Spotkań ze średniowieczem”, organizowanych przez  muzeum od ośmiu lat.  Impreza organizowana na błoniach zamkowych ma charakter widowiskowo – edukacyjny.   Spotkania cieszą się bardzo dobrą opinią i dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, nie tylko naszego miasta , o czym świadczy frekwencja z roku ubiegłego  ok. 7000 odwiedzających. „Spotkania z historią”  to  doskonała forma promocji, poprzez historię, edukację i kulturę, których tematem przewodnim w roku bieżącym będzie „Potop szwedzki – śladami Trylogii”.