IX Sotkania z Historią „Na dworze królowej Bony”

Sierpień 29, 2013 w Bez kategorii

Zapraszamy, już 7 września 2013 na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
Hasło przewodnie IX Spotkań z historią, odbywających się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi: „ Na dworze Królowej Bony”.
W programie tegorocznej imprezy, która odbędzie się na dziedzińcu zamkowym nie zabraknie spektakli historycznych, koncertu renesansowego, warsztatów edukacyjnych i tanecznych, kramów rzemieślników, pokazów sokolniczych, prelekcji, wykładów a także gier, zabaw i konkursów
z nagrodami dla najmłodszych. Przygotowaliśmy również duże warsztaty zielarstwa, do udziału
w których zapraszamy całe rodziny. Dla turystów nasze Muzeum przewidziało też kulinarną niespodziankę… O tym wszystkim przekonacie się przybywając do średniowiecznej warowni
7 września 2013r. w godz. 13 – 19.
Podczas pikniku historycznego zostaną publicznie czytane wybrane utwory Aleksandra Fredry –
w związku z inicjatywą Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego
„ Narodowe Czytanie”. Wspólne czytanie wybitnych autorów piszących fantastycznie o Polakach i Polsce wzmacnia nasze poczucie jedności. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie od początku włączyło się w tą zacną inicjatywę.
Możemy się pochwalić, że w VII edycji konkursu „ Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba” Spotkania z historią „ Potop szwedzki. Śladami trylogii” otrzymało wyróżnienie w kategorii: „najlepsza impreza, pokaz, ekspozycja w plenerze – zorganizowana poza terenem muzeum w 2012r.”

Spotkania z historią odbywają się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Ciechanów.