X Spotkania z historią – w średniowiecznym zamku. Sobota 6 września 2014 roku

sierpień 26, 2014 w Bez kategorii

Żywa lekcja historii 6 września 2014r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie

wstawka

Pokazy tańca średniowiecznego wraz z warsztatami dla najmłodszych, tor łuczniczy, pokazy walk i uzbrojenia średniowiecznego, warsztaty tkactwa, szycia i zdobienia strojów średniowiecznych, gry i zabawy plebejskie dla całych rodzin, pichcenie średniowiecznych potraw. Te i inne ciekawostki związane z epoką średniowieczną będzie można zobaczyć i poczuć na własnej skórze już 6 września 2014r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie dzięki Muzeum Szlachty Mazowieckiej, które od wielu lat organizuje imprezę o charakterze edukacyjno – historyczno – widowiskowym. Tegoroczne Spotkania z historią odbędą się pod hasłem: „ Na średniowiecznym Zamku”. Obiekt, jakim jest ciechanowska warownia to idealne miejsce do organizacji tego typu przedsięwzięć. Niepowtarzalny klimat, autentyczne mury, stoiska rzemieślników, to wszystko ułatwia przyswajanie wiedzy historycznej. Dla miłośników żywej lekcji historii muzeum przygotowało tego dnia wiele atrakcji m. in. mennicę, warsztaty czerpania papieru, pisania na tabliczkach woskowych, warsztaty zielarstwa wraz z pokazem polskich ziół. Do Zamku będzie prowadził szlak kupiecki z licznymi stoiskami m.in. z ceramiką, książkami, wikliną a także z pysznymi miodami i serami. Jak na średniowiecze przystało nie może zabraknąć uciech dla duszy i ciała. Dlatego też, dla wszystkich przybyłych, znamienitych gości wystąpi Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, który przedstawi widowisko ucieszne „Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza”. W trakcie trwania imprezy będzie można nabyć wyroby rękodzieła artystycznego a także wydawnictwa muzealne i pamiątki związane z ciechanowskim zamkiem. Na zakończenie imprezy, która potrwa zapewne do późnych godzin wieczornych wystąpi Teatr Ognia „ Prometeusz”.

Sobota 6 września 2014 roku w godzinach 13.00-20.00 Dziedziniec zamkowy w Ciechanowie

X spotkania z historią”

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie”

6 września 2014 rok